The Phantom of the Opera slot – zgoda na produkcję dla Microgaming

Microgaming połączyło siły z firmą The Really Useful Group w celu stworzenia nowej gry online The Phantom of the Opera slot, bazującej na filmowej wersji musicalu z 1986 roku o tym samym tytule, stworzonej przez Adrew Lloyda Webbera, Charlesa Harta i Richarda Stilgoe’a. Fabuła musicalu opiera się na powieści Gasnota Leroux z 1911 roku, opowiadającej losy młodej sopranistki Christine Daaé i tajemniczego geniusza opery znanego jako Upiór Opery.

Adaptacja filmowa musicalu Upiór w operze z 1986 roku została wyreżyserowana przez Joela Schumachera i obsadzona przez Gerarda Butlera, Emmy Rossum i Minnie Driver. W ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się takie hity jak „The Phantom of the Opera”, „The Music of the Night” i „All I Ask of You”. Film zarobił na całym świecie ponad 154 milionów dolarów.

The Phantom of the Opera slot

Microgaming posiada już w swoim portfolio wideoslotów kilka tytułów, które zostały zainspirowane dziełami filmowymi. Produkcja tego typu gier wymaga uzyskania licencji podmiotu odpowiedzialnego za prawda autorskie, w tym wypadku są to wytwórnie filmowe jak Warner Bros czy MGMT.

Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na debiut gry The Phantom of the Opera slot w kasynowych portfolio. Microgaming zapowiedziało premierę slota pod koniec 2017 roku. Firma zdradza, że slot będzie zawierał między innymi oryginalne fotosy i fragmenty z filmu Schumachera, a na bębnach zobaczymy Gerarda Butlera w roli Upiora Opery, Emmy Rossum w roli                 Christine Daaé oraz pozostałe postacie drugoplanowe, które wystąpiły w ekranizacji musicalu.

Musical Upiór w operze miał swoją premierę w październiku 1986 roku na deskach londyńskiego teatru Her Majesty’s Theatre. Od momentu spektaklu inaugurującego musical obejrzało ponad 140 milionów osób na świecie w 35 krajach. Dochody ze sprzedaży biletów przekroczyły zawrotną sumę 6 miliardów dolarów.

David Reynolds, wydawca gier w koncernie Microgaming, nie pozostawił przyszłej premiery bez komentarza: „Musical Opiór w operze odniósł spektakularny sukces – obejrzało go ponad 140 milionów ludzi na całym świecie. Ekscytująca jest myśl o pracy nad nowym wideoslocie, opartym właśnie na tym musicalu. Premiera gry zapowiadana jest na trzeci kwartał 2017 roku. W grze The Phantom of the Opera slot znajdziemy nie tylko fragmenty filmu i rewelacyjny soundtrack, ale także ekscytujące funkcje dodatkowe, jak rundy darmowych obrotów”.